Strategia koncernu Volvo

5/5 - (2 votes)

Istotny punkt strategii koncernu Volvo oraz potencjał nowego S40 stanowią możliwość przyciągnięcia klientów konkurencji. Model S40 ma wiele cech, które wyraźnie potwierdzają najwyższą klasę marki Volvo na rynku motoryzacyjnym. Samochód jest niezwykle przestronny, jak na auto ze swego segmentu i spełnia niezwykle surowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz przyjemność prowadzenia w połączeniu z atrakcyjnym wzornictwem i wyraźnym wizerunkiem produktu „wysokiej klasy” mają przynieść nowemu Volvo S40 znaczną przewagę wśród konkurencji.

Nowe Volvo S40 zostało zaprojektowane z myślą o przyciągnięciu młodszych nabywców, w tym także kobiet, co ma wpłynąć na obniżenie średniego wieku w grupie klientów Volvo. W publicznie prezentowanych materiałach (np. reklama w prasie i telewizji) Volvo będzie dążyło do stworzenia nowemu modelowi dynamicznego i młodzieńczego wizerunku, jak również do podkreślenia najwyższej klasy produktu. Nowym modelem S40 Volvo ponownie wyznaczyło współczesne standardy bezpieczeństwa. Pojazd spełnia bardzo surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa, zgodnie z filozofią Volvo, która obejmuje trzy główne obszary: bezpieczeństwo czynne, bierne oraz ochronę osobistą.

Rys. 3 – Schemat działania systemu IDIS

Źródło: materiały szkoleniowe Volvo Car Corporation

Po raz kolejny koncern Volvo wykazał się innowacyjnością w zakresie bezpieczeństwa na rynku motory­zacyjnym. Jako jedyny wśród samochodów Volvo S40 wyposażone jest w system IDIS (Intelligent Driver Information System) czyli inteligentny system informowania kierowcy (rys.3). Zadaniem układu IDIS – wyjątkowego rozwiązania stanowiącego część układu informacyjnego o samochodzie – jest zapobieganie rozpraszaniu kierowcy w sytuacjach wymagających pełnego skoncentrowania się na prowadzeniu. W takich warunkach, np. podczas wyprzedzania, hamowania lub zmiany pasa ruchu, układ IDIS blokuje przekazywanie sygnałów z telefonu GSM i innych wiadomości aż do chwili uspokojenia sytuacji na drodze. Połączenia telefoniczne nie są przerywane, a jedynie przez krótki czas nieco opóźniane. IDIS w sposób ciągły kontroluje działania kierowcy wykrywając ruchy kierownicy, przemieszczenia pedału hamulca, włączanie kierunkowskazów itp.

Dodaj komentarz